Loading...
14 / 3 / 2024

Výzva pro zapojení do příprav májí ve Vršovicích

Milí sousedé,

uspořádejme společně ve Vršovicích oslavy jara – máje! Zatančíme tradiční českou besedu na návsi pod ozdobenou májí a to v neděli 19. 5. Bude to odpoledne plné muziky, krojů a tance. Pomozte nám oživit tuto událost i zde ve Vršovicích a zapojte se do nácviků české besedy.

Po úspěšných ročnících pořádání Masopustu jsme se se Vzletem rozhodli oživit další staročeské oslavy. Tentokrát bychom ale do příprav i hlavního programu rádi zapojili místní a sousedy, a proto touto cestou hledáme tanečníky – májovníky – z řad vršovičáků.

Zatoužili jste někdy obléct kroj a poskočit si u muziky? Přidejte se a buďte součástí jedinečného dne plného veselí se svými přáteli a sousedy.

Kdo se může přihlásit?

Přihlásit se může kdokoliv do 7.4.! Vítáni jsou jednotlivci, páry i skupiny tanečníků. Předešlá znalost tanečních kroků, taneční partner nebo vlastnictví kroje není podmínkou. Stačí se přihlásit skrz tento formulář, nebo na email lucie@vzlet.cz, kde vám případně sdělíme bližší informace.

Kdy?

Nacvičování bude probíhat každé pondělí a středu od 18:00 ve Vzletu, není však nezbytně nutné se účastnit všech setkání. První setkání májovníků proběhne v pondělí 8. 4. od 18:00 ve Vzletu.

O co přesně jde?

Hlavní součástí májí bude tanec tančený v kruhu, který budou tvořit čtyři páry tanečníků. Tento tanec se obvykle odehrává na návsi/ náměstí obce pod postavenou májí ozdobenou krepovými květy a stužkami.

Přijďte s námi vytvořit novou vršovickou tradici!

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.