Loading...

Divadlo

Vzlétněte k nám za divadlem! K vidění jsou tu projekty legendárního uskupení VOSTO5 a celá řada dalších originálních produkcí pod taktovkou renomovaných tvůrců nebo mladých talentů.

Koprodukční opera Zabijačka v režii Jiřího Havelky a Veroniky Kos Loulové je plnotučným kulturním zážitkem i pro ty, kteří na operu nejsou zvyklí. Ve velkém sále dále uvádíme inscenaci Objal mě bůh a nic, v níž se režisérka Daniela Špinar nechala inspirovat kultovním divadelníkem devadesátek Petrem Léblem.

Pro milovníky mezižánrových fúzí a posluchače podcastů máme v nabídce zcela mimořádný formát 5:59 na scéně s Lenkou Kabrhelovou. Je to jediný tuzemský jevištní podcast, v němž nejen uslyšíte rozhovory, ale taky uvidíte vyprávění…

Pod našimi křídly vznikly také původní projekty autorů a autorek mladší generace. Příchozí tematizuje (nejen) vztah lidí na vozíku se svými asistenty a tento projekt vznikl jako součást iniciativy Pátý stupeň. První rána kapitána je silná autorská výpověď o dospívání, autoritách, útlaku a společné budoucnosti.

Vyberte si z našeho programu

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.