Loading...

První rána kapitána

„Nejvíc mě vyděsilo, že ve třiceti pořád řešíte to stejný jako my.“ Eva (17 let)

V divadelním projektu První rána kapitána se setkávají dva zdánlivě odlišné světy, dva týmy: DVĚ GENERACE. Na poli vybíjené se střetávají s autoritami ze své minulosti i přítomnosti. Učí se jim čelit a nalézt svůj vlastní hlas, nezávislý na těch, kteří jej formovali. Zjišťují, že jejich příběhy se v mnohém podobají a někteří démoni zde zůstávají už mnoho let a mnoho generací.

„Máš štěstí, že seš aspoň trochu hezká, když seš tak blbá.“ Učitel fyziky (cca 45 let)

Víš, jak dospívají současní teenageři, co prožívají a co cítí? Jak se jejich představy odrážejí v generaci třicátníků?Jaké strachy tyhle dvě skupiny sdílí? Kdy už začne být něčí hlas slyšen? Jako skupina 11:55 jsme oslovili o generaci mladší tvůrce, abychom to zjistili. V mezigeneračních týmech hrajeme, vytváříme kostýmy, scénografii, hudbu i propagaci. Snažíme se na jedné straně prozkoumat jednotlivé příběhy, ale také vidět, kolik z nás určitý příběh či situaci sdílí. Sdílení příběhů a hledání společného řešení složitých situací nám dává sílu, nadhled a víru v to, že je možné věci změnit, když se o  nich bude vědět.

“Stalo se mi, že mi autorita řekla něco, na co neměla právo.” 100% ANO.
“Utekl jsem z domova.” 35% ANO.
“Někdo se mě pokusil unést.” 27% ANO.

První rána kapitána je představení, které ve vás možná probudí něco, co se tam drží už pěknou řádku let. Vezměte s sebou i vaše děti od 10 let,  které mohou podobným situacím čelit právě teď. 

Koncept, režie a dramaturgie: Anna Klimešová, Petr Erbes
Dramaturgická spolupráce: Stela Joudalová, Adam Milka
Scénografie: Klára Fleková, Emilie Kalivodová, Julie Klímová, Julie Pleskotová, Agáta Zachová
Hudba: Matěj Šíma, Anežka Kalivodová, Andrej Kopčan, Mariánka Udatná, Vojta Udatný
Světla: Matěj Plachý
Zvuk: Matouš Pospíšil
Produkce: Klára Markvartová, Alice Kofláková
Hrají: Bruno Babka, Pavlína Balner, Michal Bednář, Lucia Čižinská, Eva Dubnová, Rozálie Fidlerová, Jan Hofman, Anežka Kalivodová, Emilie Kalivodová, Karla Kalivodová, Andrej Kopčan, Laura Malíková, Anna Rösslerová, Andrea Semotjuková, Dan Síbr, Viktorie Trávníčková, Petr Ťopek, Mariánka Udatná, Vojta Udatný.

Délka představení: 90 minut

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy. 

—————————————————————————————————————

Chcete si z představení odnést co nejvíce zážitků? Věnujte pár minut času setkání se svým mladším nebo starším já. Seznámíte se tak osobně s jedním z témat inscenace. Přijďte se naladit na představení kdykoliv před jeho začátkem do zlatého salonku v malém foyer.

Rozhodnout se můžete klidně až na místě, registrace není nutná.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.