Loading...

Kreativní dílny

Ateliér animovaného filmu

Ateliér je určen pro všechny filmové nadšence, kteří rádi tvoří a mají tolik fantazie, že jim tvorba statických objektů už nestačí. Nabízí ochutnávku několika různých animačních technik, které si malí animátoři a animátorky vyzkouší pod vedením zkušené lektorky Aleksandry Griz z ULTRAFUN.

Budeme modelovat postavy a simulovat prostředí díky nejrůznějším materiálům. Své výtvory rozpohybujeme s pomocí programu specializovaného na stop motion animaci. Projdeme se celou cestou filmu od námětu, přes scénář, storyboard, střih až po postprodukci. Cílem ateliéru je vytvořit více krátkých animovaných filmů a postprodukčně je doladit, aby mohly vycestovat na festivaly dětské filmové tvorby.

Pro: děti 7 až 13 let
Kdy: každé úterý 15:00—17:00 pro děti 7—10 let a 17:00—19:00 pro děti 11—13 let
Začínáme:  termíny, které budou aktuální od nového školního roku upřesníme v průběhu jara
Cena za semestr:

Přihláška

Ateliér Rádio Vzlet

Rozhlasový dokument

Zajímá vás, jakým způsobem vzniká rozhlasový dokument? Chcete svou zvukovou tvorbou něco sdělit? Třeba vyprávět příběh? Možná i svůj vlastní? Třeba o tom, jak se máte, jak právě teď žijete, co si myslíte o světě a co byste rádi, aby si svět myslel o vás?

Během prvních setkání budeme vybírat téma a sbírat materiál, později ho budeme společně zpracovávat. Na konci pak budete mít svůj vlastní rozhlasový dokument. Pojďte se s námi učit vyprávět příběhy zvukem!

Ateliér vede hudebnice a hudební publicistka Marie Čtveráčková a skladatel, hudebník a zvukový designer Martin Hůla ze Synth Library Prague.

Pro: děti 12 až 15 let
Kdy:
Začínáme: termíny, které budou aktuální od nového školního roku upřesníme v průběhu jara
Cena za semestr:

Přihláška

Ateliér Vzletofoto

Pro menší i větší fotografy je tu další z řady ateliérů Vzetofoto! Měsíční kurz fotografie je určen jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé. Budeme fotit převážně venku, pozorně se dívat skrze hledáčky fotoaparátů a hledat to, co obyčejný chodec ve městě nevidí. Nalezená zátiší, kompozice a situace běžného dne, které vypráví nové záhadné příběhy.

Můžete se opět těšit na lektorku, fotografku a režisérku Johanu Bártovou, která se fotografii věnuje již od střední školy. Není proto náhodou, že jarní Vzletofoto je v pořadí již pátý fotografický ateliér, který ve Vzletu povede.

Pokud nemáte vlastní fotoaparát nezoufejte, po domluvě vám můžeme přístroj zapůjčit.

Pro: děti 7 až 15 let
Kdy: termíny, které budou aktuální od nového školního roku upřesníme v průběhu jara
Cena za měsíční ateliér:

Přihláška

Nová generace

Cyklus praktických workshopů, návštěv představení i diskuzí s tvůrci pro všechny aktivní zájemce o divadlo mezi 16-24 lety, kteří chtějí začít tvořit živé umění a nechat se inspirovat zkušenými osobnostmi. Průvodkyní a lektorkou bude Petra Šavrdová (divadelní lektorka, herečka, pedagožka).

Začínáme: 27. března 2024
Cena: 2 900 Kč (v ceně jsou zahrnuty vstupenky na 3 představení, 5 praktických workshopů, debaty s tvůrci)

Přihláška

 

Co tě čeká:

Dramaturg tvůrčího uskupení 11:55 a Divadla Na zábradlí Petr Erbes vás seznámí s trnitým procesem tvorby autorského divadla.

Svůj pohled na to, jak reflektovat současnou kulturu, nabídne redaktorka Reflexu Veronika Bednářová.

Jestli máte ještě stále na jevišti trému, tak vás jí jistě zbaví herec a stand-up komik Láďa Karda na workshopu improvizace.

Pod vedením dramaturgyně a moderátorky Zdeňky Horváthové si budete moci vytvořit svou vlastní hudební instalaci.

Více informací

Více informací a kontakt:

Tereza Černá
tereza.cerna@vzlet.cz
+420 604 925 337
www.vzlet.cz

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.