Loading...

Kreativní dílny

Ateliér animovaného filmu

Ateliér je určen pro všechny filmové nadšence, kteří rádi tvoří a mají tolik fantazie, že jim tvorba statických objektů už nestačí. Nabízí ochutnávku několika různých animačních technik, které si malí animátoři a animátorky vyzkouší pod vedením zkušené lektorky Aleksandry Griz z ULTRAFUN.

Budeme modelovat postavy a simulovat prostředí díky nejrůznějším materiálům. Své výtvory rozpohybujeme s pomocí programu specializovaného na stop motion animaci. Projdeme se celou cestou filmu od námětu, přes scénář, storyboard, střih až po postprodukci. Cílem ateliéru je vytvořit více krátkých animovaných filmů a postprodukčně je doladit, aby mohly vycestovat na festivaly dětské filmové tvorby.

Pro: děti 7 až 13 let
Kdy:každé úterý 15:00 - 17:00 pro děti 7–10 let a 17:00 - 19:00 pro děti 11–13 let
Začínáme: 17. září 2024
Cena za semestr: 3 950 Kč

Přihláška

Ateliér Rádio Vzlet

Rozhlasový dokument

Zajímá vás, jakým způsobem vzniká rozhlasový dokument? Chcete svou zvukovou tvorbou něco sdělit? Třeba vyprávět příběh o tom, jaký je svět kolem nás, co si myslí naši kamarádi, nebo komu nosí smůlu černá kočka?

Během prvních setkání budeme vybírat téma a sbírat materiál, později ho budeme společně zpracovávat. Na konci pak budete mít svůj vlastní rozhlasový dokument. Pojďte se s námi dívat na svět otevřenýma ušima.

Ateliér vede hudebník a zvukový designer Martin Hůla ze Synth Library Prague.

Pro: děti 12 až 15 let
Kdy: každou středu 15:30 - 17:00
Začínáme: 18. září 2024
Cena za semestr: 3 100 Kč

Přihláška

Ateliér Vzletofoto #6

Je to tu! Dlouho očekávaná podzimní edice Vzletofoto #6 se před zimou a deštěm stáhne do pohodlí vnitřních prostorů Vzletu. V teple vršovické kulturní křižovatky se účastníci ponoří do práce na zátiší, portrétu a abstraktní fotografii. Mladí fotografové a fotografky se budou dokonce kurátorsky podílet na přípravě výstavy, která již tradičně proběhne na závěr kurzu na vzletím schodišti. Vzletofoto je určené pro děti od 8 do 15 let, a to jak pro začátečníky, tak i pokročilé.

Pokud se hlásíte na střední uměleckou školu, tento kurz vám zajistí částečnou přípravu na přijímací zkoušky. Rádi bychom se pochlubili, že loňský přípravný kurz měl 100% úspěšnost!

Chcete se přihlásit, ale chybí vám fotoaparát? Žádný problém – ozvěte se nám a foťák vám rádi zajistíme.

Můžete se opět těšit na lektorku, fotografku a režisérku Johanu Bártovou, která se fotografii věnuje již od střední školy. Není proto náhodou, že podzimní Vzletofoto je v pořadí již šestý fotografický ateliér, který ve Vzletu povede.

Pro: děti 8 až 15 let
Kdy: každé pondělí v termínech 4., 11., 18. a 25. listopadu 2024, vždy od 16 do 18 hodin
Cena za měsíční ateliér: 1 200 Kč

Přihláška

Nová generace

Cyklus praktických workshopů, návštěv představení i diskuzí s tvůrci pro všechny aktivní zájemce o divadlo mezi 16-24 lety, kteří chtějí začít tvořit živé umění a nechat se inspirovat zkušenými osobnostmi. Průvodkyní a lektorkou bude Petra Šavrdová (divadelní lektorka, herečka, pedagožka).

Začínáme: 27. března 2024
Cena: 2 900 Kč (v ceně jsou zahrnuty vstupenky na 3 představení, 5 praktických workshopů, debaty s tvůrci)

Přihláška

 

Co tě čeká:

Dramaturg tvůrčího uskupení 11:55 a Divadla Na zábradlí Petr Erbes vás seznámí s trnitým procesem tvorby autorského divadla.

Svůj pohled na to, jak reflektovat současnou kulturu, nabídne redaktorka Reflexu Veronika Bednářová.

Jestli máte ještě stále na jevišti trému, tak vás jí jistě zbaví herec a stand-up komik Láďa Karda na workshopu improvizace.

Pod vedením dramaturgyně a moderátorky Zdeňky Horváthové si budete moci vytvořit svou vlastní hudební instalaci.

Více informací

Více informací a kontakt:

Tereza Černá
tereza.cerna@vzlet.cz
+420 604 925 337
www.vzlet.cz

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.