Loading...

Tohle je náš tým, který pro vás tvoří Vzlet. Seznamte se.

Petr Prokop

programový ředitel

Jan Macola

výkonný ředitel

Alžběta Macolová

výkonná ředitelka

Veronika Hyksová

manažerka Collegia 1704

Václav Luks

dirigent, zakladatel Collegia 1704

Denisa Václavová

kurátorka galerie Vzlet

Tereza Černá

koordinátorka vzdělávacích aktivit

Lucie Mlejnková

kurátorka Sousedského Vzletu

Petra Šavrdová

lektorka vzdělávacích aktivit

Vzlet spoluzaložilo několik kulturních organizací

Letos slaví 28 let od svého vzniku. Vosto5ka je známá pro svůj neotřelý humor. Tvorba tohoto souboru je rozmanitá, stejně jako jeho členové. Jádrem divadla je pětice tvůrců a herců – Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Petr Prokop, Tomina Jeřábek a Ondřej Bauer.

vosto5.cz

Navazuje na tradici vršovického kina ze 30. let a Kina Zahrádka založeného už v roce 1908. Kromě divácky úspěšných filmů v programu najdete i festivaly oceňované artové snímky. Ve Vzletu zaštiťuje přednášky a doprovodný edukativní program.

kinopilotu.cz

Barokní orchestr Collegium 1704 vznikl u příležitosti festivalu Bach—Praha—2005 a od té doby sklízí úspěchy na nejvýznamnějších evropských pódiích a festivalech. Zakladatelem orchestru je cembalista a dirigent Václav Luks.

collegium1704.cz

Jak se Vzletem plynul čas

1905

RODÍ SE PRVNÍ MYŠLENKA NA POSTAVENÍ VZLETU. BIOGRAF MĚL POMOCT ZAPLATIT STAVBU BUDOUCÍ SOKOLOVNY.

1921

ZA 1 MILION KORUN VYROSTLO VEDLE HEROLDOVÝCH SADŮ KINO VZLET. 12. LISTOPADUSE SLAVNOSTNĚ OTEVÍRÁ. NÁZEV NEJSPÍŠ POCHÁZÍ ZE SOKOLSKÉHO HESLA LVÍ SILOU, VZLETEM SOKOLÍM.

1955

KINO SPRAVUJE FILMOVÝ PODNIK HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY A V POLOVINĚ 70. LET HO UZAVÍRÁ. VYUŽÍVÁ HO JAKO SKLAD A KANCELÁŘE.

1987

STARTUJE PRVNÍ VELKÁ REKONSTRUKCE 23 LETPOTÉ, CO PŘI PŘEDSTAVENÍ SPADL KUS OMÍTKY A ZRANIL NĚKOLIK DIVÁKŮ.

2007

ZAČÍNÁ DALŠÍ REKONSTRUKCE POD VEDENÍM ARCHITEKTA MICHAELA KLANGA, KTERÝ DŮM ROZŠÍŘIL DO DNEŠNÍ PODOBY.

2021

PO NĚKOLIKA RESUSCITACÍCH VE ZDECH VZLETU OPĚT PROUDÍ ŽIVOT.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.