Loading...

Galerie Vzlet

Cílem Galerie Vzlet je přibližovat současné umění všem, kdo využívají veřejný prostor a Vzlet – od dětí až po seniory – z tohoto důvodu jsme také iniciovali projekty, jejíž charakterem je komunikativnost, pestrost projevu a participace. Spolupracujeme s výraznými uměleckými osobnostmi, ale také s těmi, kteří se teprve na uměleckou dráhu připravují.

Kurátorkou Galerie Vzlet je Denisa Václavová.

 

Galerie Rohovka

Do tohoto rohového proskleného prostoru se dostanete přes Kafe Vzlet. Výstavy v Rohovce se mění několikrát do roka a nahlédnout do ní můžete z ulice, i když jen proletíte kolem. Otevírací doba Galerie Rohovka je totožná s otevírací dobou kavárny.

Vstup je zdarma.

Co u nás teď najdete:

Hubert Švaříček: Snad by nám bylo ve vsi líp

Nová výstava Huberta Švaříčka představuje sérii velkoformátových obrazů vytvořených korozí na nalezených materiálech, které autor nachází na skládkách, v dílnách a sběrných dvorech. Inspirací jsou mu rodinná fotografická alba, z nichž vznikají koláže plné zanikajících vzpomínek a zastřených obrazů. Autor se zabývá otázkami paměti, fragmentace minulých událostí i dekontextualizace vlastních prožitků.

Hubert Švaříček je studentem Ateliéru volného umění na UMPRUM pod vedením Dominika Langa.

Vernisáž výstavy proběhla 26. května a výstava potrvá do září.

 

 

Banner na fasádě domu

Velký banner hrdě zdobí fasádu Vzletu na rohu Norské a Holandské ulice. Mění se dvakrát ročně, a to zpravidla v lednu s příchodem nového roku a v září se začátkem nové divadelní sezóny.

Co u nás teď najdete:

Jiří Petrbok: Pohádka

Petrbokovy obrazy mají uhrančivou energii i jisté pnutí a divákovi nabídnou jiné světy, které ale budou velmi povědomé. Je to asi tím, že autor ve své tvorbě nepatrně posouvá realitu, překrývá známé situace i obrazy a skládá je do nových souvislostí.

Vernisáž nové výstavy proběhla 28. února a výstava potrvá do konce září.

Výstavní prostor ve Velkém foyer

Prostor těsně před tím, než vstoupíte do velkého sálu Vzletu. Výstavy ve Velkém foyer jsou propojené s dílem na venkovním banneru a mění se spolu s ním dvakrát za rok. Tato díla si můžete prohlédnout v případě, že k nám jdete na jednu z našich kulturních akcí. Bohužel není možný volný pohyb po budově Vzletu mimo kulturní akceO důvod navíc vyrazit na koncert nebo na představení! 

Co u nás teď najdete:

Jiří Petrbok: Pohádka

Petrbokovy obrazy mají uhrančivou energii i jisté pnutí a divákovi nabídnou jiné světy, které ale budou velmi povědomé. Je to asi tím, že autor ve své tvorbě nepatrně posouvá realitu, překrývá známé situace i obrazy a skládá je do nových souvislostí.

Vernisáž nové výstavy proběhla 28. února a výstava potrvá do konce září.

Výstavní prostor Knihovna v Kafe Vzlet

Umění u nás letí! V naší kavárně je po celé šířce jedné stěny umístěný policový komplex. Kromě knih v něm najdete taky díla mladých umělců a umělkyň. Otevírací doba Knihovny je totožná s otevírací dobou kavárny.

Co u nás teď najdete:

Subtle Synergy

Výstava nabízí exkurz do tvorby mladých umělců vycházející české umělecké scény. Výběr děl, který bude v policích Vzletu hostovat po celou sezónu, vytvořila umělecká skupina Hilda kolektiv.

Stálou výstavu najdete v prostoru na venkovním plotě před Vzletem.

Denisa Václavová a Kryštof Doležal:
Vršovická BIOGRAFie

Otevírací doba: kdykoliv

Po měsíční otevřené výzvě směřované všem Vršovičákům, vybrala kurátorka Denisa Václavová a grafický designér Kryštof Doležal 15 zajímavých příběhů ze starých Vršovic. Vedle Vzletu teď najdete vzpomínkový plot, na kterém jsou otištěné příběhy, zážitky a zkušenosti vašich sousedů a sousedek na staré Vršovice. Přijďte se zasnít do historie.

Galerie Vzlet realizovala již tyto výstavy

Krištof Kintera
Recept

Eva Koťátková
Škola odučování: Složit se jinak, mimo kategorie

Eva Jiřička + Eva Koťátková
Dílny

Jan T. Urant
Vytržený list

Jedinečné Svatopěstitelské Družstvo
Kuchařka a pilot

Ateliér ilustrace a grafiky UMPRUM
Karty Al+G

Ester Knapová
Otevřený ateliér a autorská výstav

KALD DAMU
Radio Gotika

Julian Hetzel
Manuál Gjöra

Tabula Rasa
SENTIMETAL

Anna Nevrlá
Jednoduchost barvou aneb Rýt tu, či dál

Denisa Václavová a Kryštof Doležal
Vršovická BIOGRAFie

Lidé Prahy 10
Fenomén Koh‑i‑noor

Jedinečné Svatopěstitelské Družstvo
Všecky krásy světa 1921–2021

VzletoFoto
výstup měsíčního fotografického kroužku pro děti

Alena Kotzmannová
Kde je Eden

TABULA RASA
Jen svět může být zdrojem mnoha věcí

Vendula Chalánková
Vzlety a pády

David Böhm a Jiří Franta
OKEY, LET´S TRY THAT AGAIN, BUT THIS TIME GOOD

Výstava ilustrací z knihy Evy Volfové a Terezy Horváthové
Nitka a zatoulaný knoflíček

Ateliéru Grafika 1 pražské Akademie výtvarných umění
Co mě zajímá

Vladimir 518
Cargo. Trans. Logistic.

unconductive trash
taking off

Vasil Artamonov
Ptačí perspektiva

 

 

Za laskavé podpory Státního fondu kultury, Ministerstva kultury a Nadace Sbírka.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.