Loading...

Ostružina: Kiosek

Stačí málo. Někam se hnout, poskočit, přenést těžiště a třeba se i rozběhnout po cestě. A najednou se věci dají do pohybu. A možná se nám splní i sen. I paní Olga má svůj sen.

Bydlí v malém kiosku na ulici, den za dnem nadšeně a s úsměvem prodává žvýkačky a limonády, listuje si časopisy. A touží někam vycestovat. Jednoho dne se ale celý kiosek obrátí vzhůru nohama a někam zmizí. Co je s paní Olgou? Kam se poděla?

Interaktivní pohybové představení pro diváky, co si občas chtějí povyskočit. Na motivy knihy Anete Melece Kiosek.

Pro diváky od 3 let.

Tvůrčí tým:

Koncept a režie: Barbora Látalová a Zden Brungot Svíteková

Dramaturgie: Jiří Hajdyla

Scénografie a kostýmy: Lenka Jabůrková

Hudba: Ridina Ahmedová a Petr Tichý

Hrají: Anna Hřebíčková, Táňa Hlostová, Matěj Záhořík a David Tchelidze j.h.

Technika: Jan Laichman, Milan Brauner

Výroba: Adam Strach, Lenka Jabůrková a technika Divadla Polárka

Výroba kostýmů: Lenka Jabůrková, Kateřina Doleželová,Gabriela Budíková

produkce OSTRUŽINA: Lucia Račková

produkce Divadla Polárka: Martin Foretník

Český překlad knihy vydalo nakladatelství Labyrint v roce 2019 v překladu Michala Škrabala.

Inscenace vznikla v koprodukci OSTRUŽINA z.s. a Divadla Polárka, za podpory Hlavního města Praha, Státního fondu kultury ČR a Ministerstva kultury ČR.

 

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.