Loading...

Letní divadelní laboratoř skupiny 11:55

Nemáte program na léto a zajímá vás divadlo? Zveme všechny bádavé duše ve věku 13-25 let do Laboratoře autorského divadla!

Co plánujeme?
Jsme skupina 11:55 a v létě se budeme v pražském kulturním centru Vzlet věnovat divadelnímu výzkumu na téma „tělo a svoboda“! Právě teď hledáme všechny, kteří se zajímají o divadlo, chtěli by poznat proces jeho vzniku a zároveň se věnovat sami sobě.

Nemáš plány na srpen a baví tě divadlo? Připoj se k nám, abychom společně prozkoumali otázky týkající se toho, jak vnímáme svá těla. Kdy je moje tělo svobodné? Kdy se cítím nesvobodně? Kdo vytváří normy, které mě obklopují? Kdy moje tělo slouží něčemu mimo mě? A kdy je samo sebou?

Co nás čeká?
Čeká nás intenzivní týdenní proces, během kterého budeme společně brainstormovat, debatovat, sdílet své zkušenosti – ale taky se hýbat, zkoušet věci v prostoru a na konci předvedeme výsledek ve formě open class ve Vršovickém Vzletu. Workshopem tě provedeme my, členové 11:55 – herci Pavlína Balner, Michal Bednář, Petr Ťopek, Jan Hofman, režisérka Anna Klimešová a režisér a dramaturg Petr Erbes. Jednu lekci na téma bodyshamingu – a jak se mu vzepřít – má připravenou divadelní lektorka Petra Šavrdová.

Kdo jsme?
Skupina 11:55 vznikla na DAMU a má za sebou už osm úspěšných sezón. Vytváří inscenace, ve kterých reflektuje témata týkající se identity člověka, paměti a psychologických procesů. Skupina hledá způsoby jak může skrze divadlo komunikovat s okolím, hledá formy setkání. Směřujeme k divadlu, které je otevřené k hledání, hledá samo sebe, hledá své výrazové prostředky, hledá i své místo ve společnosti, není lhostejné. Dramaturgickým cílem skupiny je i dát prosotor hlasům, které na jevišti obvykle prostor nemají. V současné době má skupina na repertoáru inscenace První rána kapitánaShould I stay or should I go? – obě můžeš vidět ve Vzletu.

Kdy to bude?
Termíny: 12. až 18. srpna
Čas:
10:00 – 12:30 dopolední blok
12:30 – 13:30 pauza na oběd
13:30 – 16:00 odpolední blok
Místo: Vzlet

Jak se přihlásit?
Přihlášku posílej do 30. června na: zapetdvanact@gmail.com
Máš nějaký dotaz? Piš na: zapetdvanact@gmail.com, nebo klidně volej na: +420 603 146 511

Cena: 3500,-*
* Část míst v Letní laboratoři je vyhrazená pro sociálně znevýhodněné děti za sníženou cenu nebo zdarma. Pokud o někom takovém víš, dej mu určitě vědět. Sám bys chtěl do Letní laboratoře tímto způsobem vstoupit? Napiš nám!

Více o skupině 11:55 – IG, FB, web

Tento projekt vznikl za finanční podpory hl. m. Prahy.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.