Loading...

ČRO PLUS: KONFERENCE HRANICE (NE)SVOBODY

Timothy Snyder, spisovatel a profesor z americké univerzity v Yale, se vrací do Prahy s přednáškou „Havel, nepředvídatelnost a svoboda“, která bude vrcholem konference Českého rozhlasu Plus a Knihovny Václava Havla s názvem Hranice (ne)svobody. Součástí programu bude také debata s ukrajinskou novinářkou Sevhil Musajevovou, šéfredaktorkou on-line deníku Ukrajinská pravda v Kyjevě, a natáčení podcastů Chyba systému, Na Východ! a Přepište dějiny.

Program:

17:00 – 17:50 Chyba systému: Nárůst krajní pravice ve volbách s hostkou Petra Guasti

18:10 – 19:00 Na Východ! + Přepište dějiny: Srpen 1968 ruskýma očima

19:30 – 20:30 Timothy Snyder: Havel, nepředvídatelnost a svoboda přednášku uvede Milan Babík, ředitel Knihovny Václava Havla

20:30 – 21:30 Timothy Snyder + Sevhil Musajevová: debata moderovaná Janem Bumbou

Konference bude od 19:30 simultánně tlumočena do češtiny.

 

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.