Loading...

Collegium 1704 uvádí: Drei Engel

Lamentace proroka Jeremiáše, soubor emotivních starozákonních textů, byly již od středověku předlohou mnoha zhudebnění. Ve Francii byly zejména v baroku velice populární, a proto je mnohými způsoby ztvárnili takoví velikáni jako Marc-Antoine Charpentier, Michel Delalande, François Couperin a další.

Program koncertu je postaven zejména na díle M.–A. Charpentiera, který vedle velkých kompozic se sborem a orchestrem s oblibou používal pro temné hodinky barvu ženských sólových hlasů.

Účinkující:

Drei Engel

Markéta Klaudová – soprán / soprano

Pavla Radostová – soprán / soprano

Lucie Karafiátová – alt / alto

Jiří Havrlant – cembalo / harpsichord

Jan Krejča – theorba / theorbo j.h. / as a guest

Michael Raitmajer – viola da gamba j.h. / as a guest

Z programu koncertu:

Michel Lambert: Incipit Lamentatio Jeremiae Prophetae

Marc-Antoine Charpentier: Responsoria pro hebdomada sancta

François Couperin: Leçons de ténèbres

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.