Loading...

5:59 na scéně

Žurnalistika, vyprávění, audio – a to vše živě na scéně. Kulturní křižovatka Vzlet a podcast 5:59 Seznam Zpráv se společně pouští do velkého experimentu.

Jak spojit novinařinu s uměním a divadelní performancí? Představte si podcast doplněný animací, ilustracemi, fotografií a živou hudbou. Skutečné příběhy vyprávěné novináři či umělci ožijí na pódiu za doprovodu videa, muziky. Jejich prostřednictvím vám nabídneme scénický zážitek i jinou perspektivu novinařiny a nakonec i nový pohled na to, co se kolem nás děje.

V prvním díle 5:59 na scéně Lenka Kabrhelová (spolu s Martinem Hůlou, s nímž tvoří autorské duo stejnojmenného podcastu) promluví o své tvůrčí práci, ale uvede i několik hostů.

Novinář Radek Kedroň představí svůj příběh Operace Důvěra, v němž nejen bude vyprávět o trestním stíhání Davida Ratha, ale taky pustí několik doposud nezveřejněných odposlechů z jeho korupční kauzy.

Režisérka Marta Nováková poodhalí složitou emancipační cestu k námětu dalšího filmu: bude vyprávět o hledání, pochybnostech, obsesi, zoufalství, ale také naději a lásce (případně sexu).

novinářkou Golnaz Esfandiari bude Lenka mluvit o situaci v Íránu.

 

Přijďte do Vzletu poslouchat a zároveň se dívat.

Pusťte se spolu s námi do dokonalé žánrové a mediální fúze…

 

Režie: Petra Tejnorová

Texty: Lenka Kabrhelová, Martin Hůla, Radek Kedroň, Marta Nováková, Golnaz Esfandiari

Producent: Petr Prokop (Vosto5)

Sound design: Martin Hůla

Dramaturgie: Marta Ljubková

Scéna: Antonín Šilar

Video: Erik Bartoš

Kamera: Dominik Žižka

Produkce: Lucie Mlejnková

 

Projekt vzniká v koprodukci Vzletu, Vosto5 a Seznam Zpráv za finanční podpory hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.