Loading...

Myslet (s) divadlem

Dílna nezbytná pro každého mladého diváka

Co to je divadelní znak? Co všechno na jevišti “hraje” svou roli? A co to vlastně znamená “mizanscéna”? Žáci se se všemi těmito pojmy seznámí pomocí praktických cvičení na rozvíjení nonverbální komunikace, základy pohybu na jevišti či vnímání divadelních symbolů. Cílem je seznámit se s divadelní inscenací jako svébytným uměleckým tvarem, který každou vteřinu vypráví velká i malá každodenní dramata.

Vzdělávací oblasti: Umění a kultura.
Klíčová slova: nonverbální komunikace, interpretace, dramatická situace, pohyb na scéně

Vhodné pro: 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Máte-li zájem o zajištění školního představení, nebo divadelní dílny, napište nám.

Zaslání níže uvedené poptávky není závazné. Budete kontaktováni naším pracovníkem, který s vám domluví detaily.

Name(Required)
Email(Required)
Hidden
Hidden

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.