Loading...

Máje

Páni, dámy, beseda začíná!

Přijďte s námi v neděli 19. 5. oslavit jaro na Čechovo náměstí i do Vzletu a pomozte nám vytvořit novou vršovickou tradici.

Májovníci z řad vršovičáků a diváků Vzletu pro Vás totiž nacvičili tradiční českou besedu, kterou předvedou na rozkvetlém Čechově náměstí. Bude to odpoledne plné muziky, krojů a tance!

Krátký průvod májovníků vyrazí v 16:30 ze Vzletu na náměstí, kde v 17:00 zatančí českou besedu. S muzikou se pak následně vrátíme před Vzlet, před kterým na vás bude od 18:00 čekat posezení s hudbou.

Harmonogram:

16:30 průvod od Vzletu na Čechovo náměstí

17:00 česká beseda na Čecháči

18:00 muzika před Vzletem s kapelou Holinky

 

O co jde?

Hlavní součástí májí bude tanec tančený v kruhu, který budou tvořit čtyři páry tanečníků. Tento tanec se obvykle odehrává na návsi/ náměstí obce pod postavenou májí ozdobenou krepovými květy a stužkami. Jde o starobylý kultovní obyčej, který našim předkům připomínal, že příroda se znovu probudila.

Máje jsou realizovány v rámci soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“ s finančním přispěním městské části Praha 10. 

 

 

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.