Loading...

Vosto5: 26. Kupé ve Vzletu s Janem Plecháčem a Martinem Janeckým

Hosty 26. Kupé ve Vzletu budou: Jan Plecháč, multidisciplinární designér, mnohonásobný držitel ceny Czech Grand Design a mezinárodní ceny ELLE Decoration, od roku 2022 umělecký ředitel české sklárny Moser a Martin Janecký, který  je dnes považován za jednoho z nejlepších sklářských sochařů na světě. Svá díla vystavuje v galeriích a muzeích po celém světě. Proslul především bravurním zvládnutím technologie tvarování skla zevnitř žhavé baňky, tzv. inside bubble sculpting, jejíž pomocí vytváří jedinečné skulptury.

Uvadající přátelé, někdejší fenomenální rozhlasový moderátor Pavel Pláteník se stárnoucím noblesním sólistou Příbramského divadla v Příbrami Karlem Krautgartnerem, si zvou do své pravidelné talkshow vždy dva neotřelé hosty – ke společné jízdě v kupé pomyslného mezinárodního expresu dotazů. Někdy se s nimi sveze i pár hudebníků, kteří doprovodí průjezdy temnými tunely, kdy není okénkem v kupé výhled do krajiny životů našich hostí.

Moderují: Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) – Vosto5

Hudební režie a dramaturgie: Kurt Gebauer (Ondřej Bauer) nebo Martin Hůlka (Martin Tvrdý)

Videozáznamy: Martin Bažina – ČST Ostrava (Martin Bražina)

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.