Loading...

Vernisáž: Jiří Petrbok a Vasil Artamonov

Zveme vás na vernisáž dvou samostatných výstav v jeden den.

Banner na fasádě domu a výstavní hala ve velkém foyer:

Jiří Petrbok: Pohádka

Petrbokovy obrazy mají uhrančivou energii i jisté pnutí a divákovi nabídnou jiné světy, které ale budou velmi povědomé. Je to asi tím, že autor ve své tvorbě nepatrně posouvá realitu, překrývá známé situace i obrazy a skládá je do nových souvislostí.

Galerie Rohovka:

Vasil Artamonov: Ptačí perspektiva

Výstava Ptačí perspektiva zachycuje to, co umělce obklopuje.
Díla vznikala poslední tři roky a lze v nich číst metaforický příběh, který se prolíná do drobných kapitol, na jehož pozadí je náš přetechnizovaný svět, který sdílíme s ostatními, jejichž výhledy mohou být velmi rozdílné.

Jiří Petrbok (1962) je malíř, pedagog a jeden z nejdůležitějších představitelů české malby. Studoval na AVU v Praze u profesora R. Koláře a J. Sopka, od roku 2011 do roku 2023 vedl na AVU ateliér malby. Má za sebou velké výstavy v mnoha českých i zahraničních institucí. V roce 2018 proběhla ve Veletržním paláci velká retrospektivní výstava kurátora Otto M. Urbana.

Vasil Artamonov (1980) je malíř a v současné době také pedagog působící v ateliéru malby na FAVU v Brně. Společně s Alexejem Klyuykovem, se kterým tvořil uměleckou dvojici je laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2010. Ve své konceptuální tvorbě se věnuje tématům historie a současného monopolizovaného světa.

Za laskavé podpory Státního fondu kultury, Ministerstva kultury, MČ Praha 10  a Nadace Sbírka.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.