Loading...

Knihovzlet

Letní příměstský tábor pro děti ve věku 8 až 13 let.

Vytvořili jste už někdy svou vlastní ilustrovanou knížku? Fakt ne? Vyzkoušejte si to spolu s námi toto léto ve vršovické kulturní křižovatce. Naučíte se netradiční grafické techniky a podíváte se na Prahu zbrusu novýma očima.

Představte si, že jste členem mimozemské vesmírné expedice, která přijela prozkoumat planetu Zem. Společně s intergalaktickými lektorkami budete pozemšťany bedlivě sledovat, fotografovat, kreslit a zaznamenávat. Vytvoříte si tak meziplanetární cestovatelský deník plný cenných poznatků. Tato zjištění vám pak poslouží při tvorbě vlastní unikátní autorské knihy, která obletí celou Mléčnou dráhu!

Můžete se těšit na výlety nejen po stopách vršovických tajemství, ale třeba i do divočiny pražské ZOO, nebo Botanické zahrady. A nejen to – čeká vás nahlédnutí do grafických technik jako jsou linoryt nebo kyanotypie, což je stará pozemská fotografická technika, jinak nazývaná modrotisk. V knihařské klubovně ve Vzletu si knížky sami svážete a společně je pak představíte vašim spřáteleným pozemšťanům na závěrečné vernisáži.

Lektorky:

Anna Martinková (*2001) studuje v Ateliéru skla na UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla. Vedle toho se průběžně věnuje studiu pedagogického minima. Pedagogickou praxi získávala například při přípravě studentů na talentové zkoušky a zároveň působí jako lektorka ve výtvarném ateliéru pro děti. V práci je pro Annu stěžejní ruční výroba a interakce s materiálem. Nyní se věnuje tradici ručního broušeného skla.

Ema Bártová (*2001) je studentka ateliéru K.O.V. na UMPRUM, kde se zabývá autorským šperkem. Inspiraci čerpá mimo jiné ze svého předchozího studia designu nábytku. Pedagogickou praxi má například z táborů v ZUŠ Černošice, z vedení dílen v Divadle Ponec nebo ze studia pedagogického minima na UMPRUM.

Pro: děti ve věku 8 až 12 let

Kapacita: 12 dětí

Kde: Kulturní křižovatka Vzlet, Holandská 1, Praha 10

Termín: 29. července až 2. srpna 2024, vždy 8:30 až 17:00

Cena: 5 900 Kč (zahrnuje vstupy a stravu – oběd, svačina, pití)

Přihláška na Knihovzlet.

 

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.