Den dětí ve Vzletu

Vzlet dětí. Ten je důležitý pro nás všechny. Za kulturou k nám můžou jak ti, kteří se vozí v kočárku, tak ti, kteří už ze školy chodí po svých. Asi nás nesledují na webu, tak je k nám na 1. června nezapomeňte vzít.

Pro vzleťáčky a jejich dospělé parťáky jsme si připravili pohádku, minikino a živý přenos našeho rozhlasového kroužku Rádio Vzlet.

Celý program je zadarmo.

PROGRAM

13:00- 15:00 a 15:45 - 17:00 Minikino od DAFilms Junior

K mezinárodnímu dnu dětí jsme pro vás s DAFilms Junior připravili výběr těch nejzajímavějších filmů a sérií pro nejmenší! Každý film bude mít i svůj pracovní úkol ve skvělých filmových novinách.

Na jaké filmy a série se můžete těšit?

Drobečkové

Sourozenci Ben a Tom jsou dvojice jako hrom. Málo spí a hodně vědí, ani chvíli neobsedí... A neustále něco vymýšlejí! Co vymyslí naši drobečkové tentokrát?

Třesky plesky

Tresky plesky je slovenský třináctidílný animovaný seriál pro děti, jejich rodiče a vlastně pro všechny, kteří se chtějí zábavnou formou něco naučit. Hlavní postavou je moderátorka Kata Strofová, která ve světě molekul a částic postupně proniká do tajemství přírodních jevů a umožňuje tak divákům v jednoduchosti tyto procesy pochopit. Závěr každé osmiminutové epizody tvoří chytlavá písnička. Seriál doplňují i dvě knihy, které napsala samotná reportérka Kata Strofová.

Koyaa

Koyaa a jeho kamarád moudrý pan Havran žijí na skalním výběžku vysoko nad oblaky. Vedou vzrušující život daleko od městského shonu a ani chvíli se nenudí.

Koyaa se každý den dostává do vtipných dobrodružství, kdy každodenní předměty, které ho obklopují, ožívají a chovají se velmi zvláštně. Ponožky, šála, knihy, lehátko - vše na co si jen vzpomenete, všechno se zbláznilo! Předměty pobíhají, schovávají se, létají do nebe nebo dělají nepořádek v domě. Den strávený s Koyem a panem Havranem je vždy skvělá zábava!

DAFilms Junior nabízí kvalitní filmový program a doprovodné vzdělávací aktivity navázané na jednotlivé filmové tituly. Děti a mladiství si mohou přehrávat filmové programy ušité na míru kurátory DAFilms, které budou dostupné pro jejich věkovou skupinu.

15.00–15.45 Loutková pohádka Sněhurka od LokVaru na venkovní terase

Kdo je krásnější? Královna nebo Sněhurka? Je myslivec krutý? A jsou trpaslíci pořádkumilovní? Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Kdo uvidí – pochopí. Loutková pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.

17.00–17.30 Vysílání Rádia Vzlet a spuštění nového podcastu v Rohovce

Mladí rozhlasáci a rozhlasačky budou podruhé vysílat živě. Přijďte si je naladit před Rohovku nebo do Kafe Vzlet. Kroužek pro děti od 10 do 15 let vede hudebnice a hudební publicistka Marie Čtveráčková a skladatel, hudebník a zvukový designer Martin Tvrdý z pražské Knihovny syntezátorů.

Cena vstupenek: Zdarma
Dárkové poukazy E-shop