Loading...

Collegium 1704 uvádí: Il bosco di flauti

Soubor renesančních a barokních zobcových fléten Il bosco di fl auti (Les fl éten) tvoří současní studenti plzeňské konzervatoře pod uměleckým vedením Julie Brané. Za dlouhých 20 let od svého založení se představil na řadě koncertů v České republice i v zahraničí a opakovaně získal 1. cenu na soutěži komorních souborů konzervatoří v Teplicích (Teplické fl autohry). V roce 2023 soubor připomněl 400 let od úmrtí anglického renesančního skladatele Williama Byrda. Nastudoval jeho Fantazii č. 2, ale třeba i kompozici In Anticipation of Byrd německé skladatelky Nicoly Termöhlen, již věnovala přímo Il bosco di flauti.

Účinkující:

Il bosco di flauti

Julie Braná (um. vedoucí)

Edita Keglerová (cembalo / harpsichord, jh. / as a guest)

Hana Fleková (violoncello, jh. / as a guest)

Jan Krejča (theorba / theorbo, jh. / as a guest)

Z programu:

William Byrd: Fantazie č. 2 & 6 / Fantasie no. 2. & 6

Georg Philipp Telemann: Koncert à 4 / Concerto à 4

Nicola Termöhlen: In Anticipation on Byrd

 

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.