Loading...

COLLEGIUM 1704 UVÁDÍ: DAGMAR ŠAŠKOVÁ & MONIKA KNOBLOCHOVÁ

Přestože Joseph Haydn a Hector Berlioz patří ke zcela jinému stylu, spojnice mezi nimi je přímější, než by se mohlo zdát. Haydnova mimořádná osobnost ovlivnila řadu jeho současníků — i ty, kteří později sami patřili mezi největší, jako např. Ludwig van Beethoven, jehož dílo Berlioz během svého mládí studoval. V písních Haydnových a Berliozových nacházíme podobná témata jako např. putování, odloučení či spirituální otázky. Dalším zajímavým rozměrem je jejich různorodé uchopení nejen hudební, ale i básnické.

Účinkující:

Dagmar Šašková /mezzosoprán 

Monika Knoblochová / kladívkový klavír 

Z programu:

Joseph Haydn: Anglické písně Hob. XXVIa / English Canzonettas Hob. XXVIa

Joseph Haydn: Variace pro kladívkový klavír f moll Hob. XVII:6 / Variations for Pianoforte F minor Hob. XVII:6

Hector Berlioz: Les nuits d’été / Summer Nights

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.