Loading...

BRÌGHDE CHAIMBEUL A JOHN FRANCIS FLYNN

Skotské dudy, harmonika i syntezátory – v hudbě irského folkaře Johna Francise Flynna i skotské skladatelky a hráčky na dudy Brìghde Chaimbeul se potkávají tradiční melodie a postupy jejich rodných zemí s inovativními přístupy a citem dnešní doby.

Irsko a jeho mýty jsou v našich představách často plné zelených kopců, obrů a svatých. John Francis Flynn si s touto vizí pohrává a dekonstruuje ji. Tu zpomalí tempo, jindy přidá dechy a nebo propojí akustický zvuk se syntetickou elektronikou. Experimentální folk se pro něj stává nástrojem ke zkoumání emocí i meditací nad významem vlastního kulturního dědictví.

Brìghde Chaimbeul si k nahrávání své loňské desky vzala na pomoc skotské dudy, nejsou jí ale cizí ani ty klasické. Její hudba čerpá z gaelského jazyka a s ním spojených tradic, za pomoci původních nástrojů ji ale posouvá až k hranicím dronu nebo trancu.

Šestadvacetiletá skladatelka už spolupracovala s různými žánrovými kolegy, jako jsou Aidan O’Rourke, Radie Peat z kapely Lankum nebo Colin Stetson a na své poslední album si ji přizvala i popová vizionářka Caroline Polachek.

Koncert pořádá Heartnoize a Vzlet ve spolupráci s Earth Music. Akce proběhne za podpory MKČR a MHMP.

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.