Loading...

5:59 NA SCÉNĚ: KDE DOMOV MŮJ?

S podcasterkou Lenkou Kabrhelovou a jejími hosty!

Kde domov můj? známe z jedné písně, ale proč to nevzít jako obecnou otázku. Položí si ji podcasterka Lenka Kabrhelová a její hosté.

Do svého jevištního speciálu 5:59 si Lenka Kabrhelová pozvala zajímavé vypravěče.Lukáš Valášek z redakce Seznam Zpráv přináší shrnutí svých zjištění o tom, jak spravoval Pražský hrad tým bývalého prezidenta vedený Vratislavem Mynářem – a bude to výživný příběh plný divočiny. Divočiny velmi české! Do „divočiny“ daleko od našich hranic vyráží vlakem.  Jiří Krejčík, s nímž se – po kolejích – vydáme po Indii, jejích nádražích, a tak trochu na vlně bollywoodských filmů. Do jiného koutu světa jezdil dobrodruh a vědec, fascinující osobnost českých dějin Alberto Vojtěch Frič, jehož osud nám ve fotografii představí Yvonna Fričová. A čeká nás i cesta Masarykovy busty, a to opět vlakem.

Příběhy, které vycházejí z domova, aby se možná zase vrátily zpět, vás čekají pod moderátorskou supervizí hvězdy českého podcastového nebe Lenky Kabrhelové a jejího dvorního sound designéra Martina Hůly, kterého opět rozpovídáme.

Součástí večera bude i debata s hosty a Lenkou Kabrhelovou po skončení představení. 

Tvůrčí tým:

Režie: Štěpán Gajdoš
Texty: Lenka Kabrhelová, Martin Hůla, Yvonna Fričová, Jiří Krejčík, Lukáš Valášek, Petr Erbes
Producent: Petr Prokop (Vosto5)
Sound design: Martin Hůla
Dramaturgie: Marta Ljubková
Scénografický koncept : Antonín Šilar
Kamera: Martin Štěpánek
Video: Erik Bartoš
Produkce: Lucie Mlejnková

Délka představení: 90 minut

Bez pomoci by to nešlo

Vzlet realizuje projekty Cyklus vzdělávacích koncertů pro děti ve vršovické kulturní křižovatce Vzlet, reg.č. 0213000097, zaměřený na vzdělávání dětí v oblasti převážně klasické hudby formou koncertů s participací publika a workshopů pro rodiče a děti, založeném na metodě Valentiana a Webdesign a UI/UX webových stránek vzlet.cz/reg.č. 0380001072, zaměřený na vytvoření nového webdesignu a UX/UI řešení existujících internetových stránek kulturního centra Vzlet - www.vzlet.cz.

Vzlet - networking a vzdělávání v zahraničí, reg.č. 0314000092, zaměřený na navázání a prohlubování profesních mezinárodních vztahů žadatele a na rozvoj kompetencí jednotlivých pracovníků Vzletu jednak skrze členství v Trans Europe Halles a účasti na jejích pravidelných konferencích, ale také skrze výjezdy pracovníků na krátké pracovní stáže.