JSD | Všecky krásy světa 1921 - 2021

Nová instalace uměleckého seskupení Jedinečné svatopěstitelské družstvo pro Vzlet, tentokrát věnovaná stříbrnému plátnu v knihovně Kafe Vzlet.

Umělecká skupina Jedinečné svatopěstitelské družstvo reaguje na oslavy 100 let Kina Vzlet. Pro knihovnu umístěnou v kavárně Vzletu připravili instalaci věnovanou filmovému pásu. Kino jako takové zažívalo ve dvacátých letech minulého století svůj boom a umělci z této skupiny představují nalezené materiály, promítačky a především plakáty, kterými nám připomínají i období, kdy kino sloužilo Pražskému filmovému podniku.

JSD reagují vždy na dané místo, tento kolektiv umělců již přes dvě desítky let schraňuje, sbírá a pečlivě třídí věci, které pozbyly smysl, účel nebo majitele a pracuje s veteší jako s hermeticky uzavřeným vesmírem, ve kterém různým přeskládáním, vrstvením, přerovnáváním, řazením i členěním vznikají nové paralelní světy se zvláštními obyvateli. Ve Vzletu máte tak možnost nahlédnou do archivu zachráněných fragmentů vztahujících se ke stříbrnému plátnu.

Cena vstupenek: Zdarma
E-shop