Vladivojna La Chia & David Pomahač

První koncert Hudebního Vzletu v létě. Můžete se těšit na oddělené sety Vladivojny La Chii a Davida Pomahače. Vladivojna představí svůj nový intimní projekt a společně pak v premiéře s Davidem jednu společnou píseň.

Vladivojna La Chia – zpěvačka, skladatelka, textařka, výtvarnice. Žánrově nezařaditelná, přesto v každém žánru doma. Již od roku 2001 si originálně a s jedinečnou hravostí a kreativitou vybrané žánry přivlastňuje, ohýbá a tím si vytváří svůj vlastní.

Vladivojna dosud vydala 14 alb vycházejících z tak odlišných stylů jako je alternativní pop, elektronika, rock, metal, folk a klasická hudba. Album Tajemství Lotopu (2009) získalo ceny Tais Awards za album a píseň roku a stalo se také top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě s hudbou Dussmann das KulturKaufhaus. Zatím poslední album a zároveň historicky první LP Hrdinům naší doby vydala v roce 2020. Album uzavírá její pětiletý vztah s literární tvorbou ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové a je ukázkovým příkladem autentického osobního přístupu Vladivojny k textu a zároveň jejích mimořádných skladatelských a aranžérských schopností. Anně Barkovové je také věnován speciální recitál 8 hlav šílenství.

Kromě produkce svých studivých projektů se věnuje i komponování filmové a divadelní hudby. V roce 2011 byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky za hudbu k filmu Nevinnost (Jan Hřebejk), v roce 2017 pak získala nominaci na Českého lva za nejlepší hudbu k filmu 8 hlav šílenství (Marta Nováková). Je také autorkou hudby k úspěšnému seriálu HBO Až po uši (Jan Hřebejk). Na Českém rozhlase Vltava má svůj pravidelný komponovaný pořad Dada.

Vladivojna vystupuje sólově, v doprovodu cellistky Terezie Kovalové, nebo s elektromantickou kapelou TEPE A ZÁŘÍ. V minulosti předskakovala před Marilyn Mansonem, kapelou Scorpions, Lacem Deczim či Richardem Müllerem. S finskou kapelou Waltari odehrála celé turné.

David Pomahač – zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač je zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně, hrál v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy, v posledních letech doprovází také písničkářku Imu Tevu.

Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se s albem Do tmy je daleko, produkovaného Tomášem Havlenem (Post-hudba, Zvíře jménem podzim, Spomenik, aj.), na sólovou dráhu.

Do tmy je daleko se umístilo v první dvacítce celoroční hitparády Velká Sedma Radia 1, v žebříčku nejlepších desek roku 2020 časopisu Full Moon, v první desítce nejlepších alb roku Musicserver.cz i výběru nejlepších desek rádia Expres FM.

V dubnu 2022 vydává Pomahač u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla aka Martin Tvrdý či Bonus.

„Nejlepší věci v životě jsou neviditelné," poznamenává Pomahač. „Vzduch, který dýcháme, příběhy psané mezi řádky, láska sama. Dokonce i inspirace se čerpá z nějaké nehmotné sféry. Někdy jsem pak neviditelný sám sobě - těžko čitelný, neuvědomuji si své motivace, přehlížím znamení - ale pak se poznávám ve vypravování příběhů ostatních lidí. Neviditelný je prostředkem ke zpracování těchto podnětů.“

Pomahač zvolil nový přístup k psaní. Tentokrát nehledal podněty v osobním životě, texty jsou inspirovány především z jednotlivých vět románů H. G. Wellse, dystopických sci-fi a historek lidí kolem sebe, splétá příběhy o sebezáchově a vůli přežít.

Na desce Neviditelný hostují houslistka Jenovéfa Boková, violoncellistka Marie Dorazilová i Davidův syn Jáchym Pomahač, který ho doprovází během živého hraní. Nezapomíná se ani na éru Kieslowski, písně jsou součástí Pomahačova příběhu a zaznívají na jeho koncertech.

Neviditelný bylo zvoleno albem týdne časopisu Respekt, albem týdne serveru Musicserver, několik týdnů se drží v čele česko-slovenské hitparády Velká Sedma Radia 1.

David Pomahač je mimo jiné autorem oblíbeného podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem, ve kterém zpovídá osobnosti české hudební scény.

út
16. 08.
19:30–22:00
Velký sál
Dárkové poukazy E-shop