Sejdeme se na Desítce

Otevřeme na dva dny dveře dokořán v rámci festivalu Sejdeme se na Desítce. Festival otevřených dveří kulturních a volnočasových organizací na Desítce pro velké i malé. Můžete se těšit na komentované procházky, kulatý stůl, dílny, pohádku a hlavně sousedské setkání.

PROGRAM

sobota 21. května

10.00–12.00 Komentovaná procházka po starých Vršovicích

Vršovice, jak jsme je znávali ještě v minulém století – čtvrť průmyslu, drobných řemesel, zábavy, vojenství, parků i zajímavé architektury. Vršovice jako rodiště osobností české kultury i podnikání. Milé místo s vlastní energií. Vydejte se na procházku s Josefem Vomáčkou nejen po stopách vršovického lunaparku Eden.

Začátek procházky je před Vzletem. Vstupenku za 60 Kč ulovíte v předprodeji nebo na místě.

14.00–15.00 Kde je Eden? Doprovodná akce k výstavě Aleny Kotzmannové.

Zveme vás na malé posezení, u kterého budeme vzpomínat nejenom nad fotografickým archivem potomků správce Lunaparku Eden . Pokud jste pamětníci Vršovic nebo máte tuto čtvrť rádi, přijďte mezi nás a rádi se ponoříme i do vašeho vzpomínání!

#zadarmo

15.00–15.45 Pohádka Otěstánek pro děti od 4 let.

Pohádka Studia Damúza o těstu, chlebu, zadělávání, pečení a žraní inspirovaná K. J. Erbenem.

Vstupenku pro děti za 100 Kč ulovíte v předprodeji nebo na místě.

16.00–18.30 Vyrob si vlastní hůl na cesty

Vaše nepostradatelná hůl na cestu po Vršovicích. Vytvoříte si dřevěnou hůl, kterou si přizpůsobíte svým potřebám. Dílna pro děti navazuje na téma procházek po městě. Děti se dozví jak turistické hole vypadaly a proč se neustále proměňovaly. Prohlédneme si ukázky holí. Klidně nám přijďte ukázat, co máte za „poklad" doma vy.

#dobrovolnevstupne

16.00–16.30, 16.30–17.00 Komentovaná prohlídka Vzletem

Příběh domu, skrytá zákoutí a zábavné historky z provozu. To vše můžete slyšet a vidět na komentované prohlídce Vzletu, kterou vás provede ředitel Petr Prokop a hlavní dramaturgyně Martou Ljubkovou.

Začátek procházky je před Vzletem. #zadarmo

neděle 22. května

10.00–11.30 Komentovaná procházka od Edenu do Záběhlic

Při této vycházce si přiblížíme historii místa, kde se dnes nachází stadion fotbalového klubu SK Slavia Praha. Zmíněn bude nejen zábavní park Eden, který byl postaven v roce 1922, ale přiblížen bude i příběh zdejšího stadionu. Poté zamíříme do nedalekých Slatin, kde se během chvíle staneme svědky měnícího se rázu hlavního města. Z městské zástavby Vršovic se totiž dostaneme do někdejší prvorepublikové nouzové kolonie. Vycházku zakončíme v další desítkové čtvrti – v Záběhlicích – u Hamerského rybníka.

Začátek procházky je před Fanshopem SK Slavia Praha. Vstupenku za 60 Kč ulovíte v předprodeji nebo na místě.

16.00–18.00 Do Vzletu a kolem něj s Adamem Gebrianem

Chcete se dozvědět víc o architektuře Vzletu a urbanistických zajímavostech jeho okolí? Projděte se po vršovickém okolí a prohlídka Vzletu s odborníkem na architekturu a jejím popularizátorem Adamem Gebrianem.

#vyprodáno

16.00–19.00 Workshop aktivistického vyšívání Framed in Belarus

Workshop je určen všem lidem, kteří jsou solidární s Běloruskem, zajímají se o tradiční výšivku a chtějí se podílet na novém sociálně-uměleckém projektu „Framed in Belarus“ věnovaném politickým vězňům. Během workshopu se účastníci dozvědí více o koncepci a podmínkách projektu a budou si moci prohlédnout výšivky již vytvořené jinými účastníky z jiných zemí. Workshop se zaměří na základy křížkové výšivky, vysvětlíme jak pracovat se schématem, jak se zaregistrovat prostřednictvím formuláře framedinbelarus.net a stát se „ambasadorem“ politického vězně v Bělorusku.

Vstupné dobrovolné.

Cena vstupenek: Zdarma
so
21. 05.
10:00–19:00
Velký sál
ne
22. 05.
10:00–19:00
Velký sál
Dárkové poukazy E-shop