Quo Vadis, Česko? Tomáš Etzler moderuje Radku Denemarkovou a Petrose Michopulose

Říjnové volby vyvolaly mnoho emocí a získaly si mnoho přízvisek: revoluce, naděje, změna, ale i podvod nebo katastrofa. Jaké tedy skutečně byly? Dopadly dobře nebo špatně a proč? Co letošní volby vypovídají o stavu české společnosti? A jaké bude post-babišovské Česko, jestli tedy opravdu post-babišovské bude. Nad těmito otázkami se zamyslí spisovatelka Radka Denemarková a spoluautor podcastu Kecy & Politika Petros Michopulos. Moderuje Tomáš Etzler.

Tomáš Etzler (* 1963) je český novinář. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. V letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako první Čech v roce 2008.

Radka Denemarková (*1968) je česká spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka německých děl a dramaturgyně. Je jediná česká autorka, která obdržela Magnesiu Literu čtyřikrát – za prózu, za publicistiku, za překladovou knihu a hlavní ocenění Kniha roku 2019. Jeji knihy byly dosud přeloženy do 23 jazyků.

Petros Michopulos (* 1970) je spoluautorem podcastu Kecy & Politika. V letech 1995-1998 vedl volební kampaně ČSSD. Od roku 2001 do roku 2013 byl spolumajitel agentury Previa CR. Kromě svého podcastu se ve volných chvílích zabývá politickým mentoringem.

E-shop