Kurz tradiční výšivky #FramedinBelarus

Kurz je určen všem, kteří jsou solidární s Běloruskem, zajímají se o tradiční výšivky a chtějí se zapojit do nového sociálně-uměleckého projektu #FramedinBelarus věnovaného běloruským politickým vězňům.

Cílem výtvarného projektu je pomocí tradiční běloruské techniky vyšívání červenou nití na bílém pozadí zobrazit každého člověka, který byl v Bělorusku nespravedlivě odsouzen, a zafixovat důležitou epochu běloruské historie v (mezi)národním výtvarném lidovém díle.

Nebojte se, pokud nemáte s křížkovým vyšíváním žádné zkušenosti. Kurz je otevřený i pro začátečníky a bude se skládat ze 4 setkání, která se budou konat ve večerních hodinách v prostorách Vzletu.

Během workshopu se dozvíte více o koncepci a podmínkách projektu, začnete s vlastní výšivkou a budete na ní během setkání dále pracovat. Hotové práce budou vystaveny spolu s dalšími ve Vzletu jako výsledek workshopu a poté předány organizátorům projektu. Konečná podoba projektu bude v podobě společného plátna všech vyšívaných portrétů jako hmotný symbol prolínání politických událostí a lidských osudů.

Kurz vyvrcholí společnou výstavou hotových výšivek 22. ledna 2023.

Praktické informace

  • Kurz bude zahájen 9. listopadu a bude probíhat každou středu od 17:30 do 19:30 hodin (9., 16., 23., 30. listopadu).

  • Maximální počet účastníků a účastnic: 12

  • Věk: 16-99+

  • Jazyky: čeština, angličtina, ruština, běloruština

  • Doporučená cena celého kurzu: 400 Kč (všechny materiály jsou v ceně kurzu)

  • Kurzovné se platí v hotovosti při první lekci

STAČÍ JEN VYPLNIT PŘIHLÁŠKU ZDE.

Cena vstupenek: 400 Kč
Dárkové poukazy E-shop