PODZIMNÍ KROUŽKY PRO DĚTI & STUDENTY

KROUŽEK ANIMOVANÉHO FILMU

Kroužek je určen pro všechny filmové nadšence, kteří rádi tvoří a mají tolik fantazie, že jim tvorba statických objektů už nestačí! Nabízí ochutnávku několika různých animačních technik, které si malí animátoři a animátorky vyzkouší pod vedením zkušené lektorky MgA. Aleksandry Griz z ULTRAFUN.

Budeme modelovat postavy a simulovat prostředí díky nejrůznějším materiálům. Své výtvory děti rozpohybují s pomocí programu specializovaného na stop motion animacI. Projdeme se celou cestou filmu od námětu, přes scénář, storyboard, střih až po postprodukci. Cílem kroužku je vytvořit více krátkých animovaných filmů a postprodukčně je doladit, aby mohly vycestovat na festivaly dětské filmové tvorby.

KDY: od 27. září do 1. ledna každé úterý

PRO:

  • děti 7 až 10 let je lekce vždy od 15.00 do 17.00

  • děti 11 až 14 let je lekce vždy od 17.00 do 19.00

CENA: 3 950 Kč

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Kláru na klara@vzlet.cz.

Přihlaste své dítko ZDE.

DIVADELNÍ KLUB NOVÁ GENERACE 1.2.

Volné pokračování kurzu Nová generace, který vznikl za účelem nejen se o divadle bavit, ale i ho společně zažívat. Nová generace 1.2. je určená jak novým zájemcům, tak stávajícím účastníkům.

Chcete vidět divadlo z úhlů, které jeho běžná návštěva nenabízí? Nahlédnout do divadelního zázemí? Pobavit se s divadelními tvůrci o jejich profesních zkušenostech? Na vlastní kůži zažít, co to znamená dělat práci scénografa nebo třeba divadelní produkci?

Budeme se divadlu věnovat komplexně a pokusíme se žádné nenechat stranou. To klasické činoherní stejně jako to nečinoherní a alternativní. Formálně i neformálně skrze workshopy, představení, komentované úvody a setkávání s tvůrci.

Během dvou a půl měsíčního setkávání budeme spolu se studenty středních a vysokých škol rozvíjet své praktické i teoretické divadelní znalosti, seznámíme se s chodem divadla a specifiky divadelního prostředí, budeme o divadle číst, mluvit a možná ho i trochu tvořit.

Cílem kurzu je rozproudit diskusi o divadle, rozvíjet uměleckou (a předně pak diváckou) zkušenost a naučit se o těchto zkušenostech přemýšlet a vést dialog.

V rámci setkávání uvidíte nová představení Jezdci z projektu Území nikoho a připravovanou původní komickou operu Zabíjačka divadla Vosto5. Seznámíte se s dramaturgyní Martou Ljubkovou, herečkou a improvizátorkou Alžbětou Novákovou nebo s ředitelem Vzletu, producentem Petrem Prokopem. Nahlédnete do divadelního provozu vršovické kulturní křižovatky Vzlet.

PRO: studenty a studentky ve věku 16 až 22 let

KDY: devět setkání od 3. 10. do ledna 2023

CENA: 2 000 Kč (v ceně jsou zahrnuty i vstupenky na představení)

LEKTORKA: Jana Stárková, dramaturgyně, režisérka, performerka

Přihlaste se ZDE.

PROGRAM

3. 10. / 17–19 Úvodní setkání

9. 10. / 19–22 Návštěva festivalu 4+4 dny v pohybu

17. 10. / 17–20 Herecký workshop s Alžbětou Novákovou

7. 11. / 17–19 Čtení o divadle

14. 11. / 17–19 Diskuze: Divadelní produkce s Petrem Prokopem

27. 11. / 19–22 Generální zkouška připravovaného projektu Jezdci + diskuze s tvůrci

5. 12. / 17–20 Workshop na volitelné téma s Janou Stárkovou

12. 12. / 17–20 Divadlo a text 2: workshop s Martou Ljubkovou

14. 12. / 19–22 Generální zkouška připravovaného projektu Vesnice + diskuze s tvůrci

VZLETOFOTO

Rádi fotíte a zajímá vás, jak se dělá fotografická výstava? Přihlaste se do druhého kroužku pro všechny mladé fotografy a fotografky. Během jednoho měsíce se naučíme společně základy digitální fotografie a jak se k sobě fotografie skládají tak, aby z nich vzniknul fotografický soubor. Na konci kurzu nás čeká výstava, na kterou můžete pozvat celou rodinu a kamarády. Zváni jsou nováčci i již zajetí členové naší VzletoFoto party. Potřebovat budete jen fotoaparát a chuť fotit. Pokud byste však foťák neměli, nezoufejte, můžeme vám ho pomoci sehnat.

PRO: děti ve věku 7 až 14 let

KDY: vždy v pondělí od 16:00–18:00 | 12., 19. 12. a 9., 16. ledna 2023

VERNISÁŽ: 22. 1. 2023

CENA: 1 000 Kč

LEKTORKA: Johana Bártová, fotografii se věnuje od střední školy, kde ji také studovala. Vedla jarní kurz VzletoFoto.

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Kláru na klara@vzlet.cz. Program brzy zveřejníme.

KROUŽEK RÁDIO VZLET

❗️ PLNÁ KAPACITA

Nalaďte se, společně budeme tvořit Rádio Vzlet. Pravidelný kroužek pro děti ve věku 10 až 15 let. Začínáme od 5. října a budeme vysílat až do 11. ledna každou středu od 16:00 do 17:30.

Přidejte se k našemu týmu a naučte se pracovat se zvukem, připravit a moderovat rozhovor, rozhlasovou hru či podcast. Budeme nahrávat, stříhat, míchat a skládat hudbu a znělky v počítačových softwarech. Naše výtvory budeme pravidelně zveřejňovat a vyzkoušíme si také vysílat živě z Rohovky v neděli 22.1. Naše Rádio Vzlet bylo dokonce v České televizi. Mrkněte na reportáž ve Zprávičkách a hlavně poslouchejte podcast Radio Vzlet.

PRO: dětí 10 až 15 let

KDY: od 5. 10. do 11. 1. každou středu od 16:00 do 17:30

CENA: 2 600 Kč

LEKTOŘI: Kroužek vede hudebnice a hudební publicistka Marie Čtveráčková a skladatel, hudebník a zvukový designer Martin Tvrdý z Synth Library Prague.

Dárkové poukazy E-shop