ATELIÉRY PRO DĚTI & DOSPĚLÉ

ATELIÉR ANIMOVANÉHO FILMU

Kroužek je určen pro všechny filmové nadšence, kteří rádi tvoří a mají tolik fantazie, že jim tvorba statických objektů už nestačí! Nabízí ochutnávku několika různých animačních technik, které si malí animátoři a animátorky vyzkouší pod vedením zkušené lektorky MgA. Aleksandry Griz z ULTRAFUN.

Budeme modelovat postavy a simulovat prostředí díky nejrůznějším materiálům. Své výtvory děti rozpohybují s pomocí programu specializovaného na stop motion animaci. Projdeme se celou cestou filmu od námětu, přes scénář, storyboard, střih až po postprodukci. Cílem kroužku je vytvořit více krátkých animovaných filmů a postprodukčně je doladit, aby mohly vycestovat na festivaly dětské filmové tvorby.

KDY: od 14.února 2023 každé úterý - celkem 16 lekcí

PRO: děti 7 až 13 let je lekce vždy od 16.00 do 18.00

CENA: 3 950 Kč

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Terezu Černou na tereza@vzlet.cz.

Přihlášky na ateliér animovaného filmu zde.

ATELIÉR RÁDIO VZLET

Nalaďte se, společně budeme tvořit Rádio Vzlet. Pravidelný kroužek pro děti ve věku 10 až 15 let. Začínáme od 15. února. Vysíláme každou středu od 16:00 do 17:30.

Přidejte se k našemu týmu a naučte se pracovat se zvukem, připravit a moderovat rozhovor, rozhlasovou hru či podcast. Budeme nahrávat, stříhat, míchat a skládat hudbu a znělky v počítačových softwarech. Naše výtvory budeme pravidelně zveřejňovat a vyzkoušíme si také vysílat živě z Rohovky.

Naše Rádio Vzlet bylo dokonce v České televizi. Mrkněte na reportáž ve Zprávičkách a hlavně poslouchejte podcast Radio Vzlet.

PRO: dětí 10 až 15 let

KDY: od 15. února 2023 každou středu od 16:00 do 17:30 - celkem 16 lekcí

CENA: 2 600 Kč

LEKTOŘI: Kroužek vede hudebnice a hudební publicistka Marie Čtveráčková a skladatel, hudebník a zvukový designer Martin Tvrdý z Synth Library Prague.

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Terezu Černou na tereza@vzlet.cz.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

ANIMOVANÝ FILM

Film v hlavní roli. Tématem příměstského tábora je film. Děti se seznámí se základními principy jeho stavby, tvorby scénáře, postprodukčních úprav a všech nezbytných kroků k výrobě filmu. Poznají tradiční postupy animované tvorby a získané znalosti následně využijí při výrobě vlastního filmu.

Lektorka Ultrafunu Aleksandra Griz zasvětí děti do tajů nejen animace, ale i dalších vybraných částí filmového průmyslu. Skupina natočí kombinovaný film s živými herci a animovanými prvky. Budeme také dabovat a střihat a hlavně se dobře bavit!

Během příměstského tábora budou děti trávit část dne venku a část v prostorách kulturní křižovatky Vzlet.

V rámci ceny je zahrnuto i stravování (oběd, svačina, pití), které bude zajištěno v Kafé Vzlet.

PRO: děti ve věku 8 až 12 let

KAPACITA: 8 dětí

MÍSTO: Kulturní křižovatka Vzlet

TERMÍN: 10. až 14. července 2023, vždy 8:30 až 17:00

CENA: 6500,- včetně stravy

Přihlášky na příměstský tábor Animovaný film zde.

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Terezu Černou na tereza@vzlet.cz.

VZLETOFOTO

Znáte dobře Vršovice? Jste si tím jistí? Možná se kolem nás skrývá tajemné město, které lze zahlédnout jen při důkladném pozorováním. Pokud sledujete město skrze hledáčky fotoaparátů, můžete zaostřit na něco, co by běžné oko nezahlédlo. Pojďte se s námi procházet městem, pojďte s námi fotit tajemství.

Jmenuji se Johana Bártová a ve Vzletu jsme vedla dva kurzy fotografie pro děti. Vzletofoto 3 se tentokrát uskuteční v létě jako příměstský tábor.

Během tábora se naučíte pracovat s digitálním fotoaparátem, ukážu vám základní možnosti úpravy fotografií v grafických programech a na závěr se společně naučíme, jak si svázat vlastní malou fotografickou knihu.

Během příměstského tábora budou děti trávit dopoledne venku a odpoledne v prostorách kulturní křižovatky Vzlet.

V rámci ceny je zahrnuto i stravování (oběd, svačina, pití), které bude zajištěno v Kafé Vzlet.

PRO: děti ve věku 7 až 14 let

KAPACITA: 12 dětí

MÍSTO: Kulturní křižovatka Vzlet

TERMÍN: 17. až 21. července 2023, vždy 8:30 až 17:00

CENA: 5500,- včetně stravy

Přihlášky na příměstský tábor Vzletofoto zde.

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Terezu Černou na tereza@vzlet.cz.

PŘIPRAVUJEME:

VZLETOFOTO

Rádi fotíte a zajímá vás, jak se dělá fotografická výstava? Přihlaste se do druhého kroužku pro všechny mladé fotografy a fotografky. Během jednoho měsíce se naučíme společně základy digitální fotografie a jak se k sobě fotografie skládají tak, aby z nich vzniknul fotografický soubor. Na konci kurzu nás čeká výstava, na kterou můžete pozvat celou rodinu a kamarády. Zváni jsou nováčci i již zajetí členové naší VzletoFoto party. Potřebovat budete jen fotoaparát a chuť fotit. Pokud byste však foťák neměli, nezoufejte, můžeme vám ho pomoci sehnat.

PRO: děti ve věku 7 až 14 let

LEKTORKA: Johana Bártová, fotografii se věnuje od střední školy, kde ji také studovala.

📍 Pro více informací kontaktujte naši produkční Terezu Černou na tereza@vzlet.cz.

DIVADELNÍ KLUB NOVÁ GENERACE 1.2.

Volné pokračování kurzu Nová generace, který vznikl za účelem nejen se o divadle bavit, ale i ho společně zažívat. Nová generace 1.2. je určená jak novým zájemcům, tak stávajícím účastníkům.

Chcete vidět divadlo z úhlů, které jeho běžná návštěva nenabízí? Nahlédnout do divadelního zázemí? Pobavit se s divadelními tvůrci o jejich profesních zkušenostech? Na vlastní kůži zažít, co to znamená dělat práci scénografa nebo třeba divadelní produkci?

Budeme se divadlu věnovat komplexně a pokusíme se žádné nenechat stranou. To klasické činoherní stejně jako to nečinoherní a alternativní. Formálně i neformálně skrze workshopy, představení, komentované úvody a setkávání s tvůrci.

Během dvou a půl měsíčního setkávání budeme spolu se studenty středních a vysokých škol rozvíjet své praktické i teoretické divadelní znalosti, seznámíme se s chodem divadla a specifiky divadelního prostředí, budeme o divadle číst, mluvit a možná ho i trochu tvořit.

Cílem kurzu je rozproudit diskusi o divadle, rozvíjet uměleckou (a předně pak diváckou) zkušenost a naučit se o těchto zkušenostech přemýšlet a vést dialog.

PRO: studenty a studentky ve věku 16 až 22 let

LEKTORKA: Jana Stárková, dramaturgyně, režisérka, performerka

PROBĚHLO:

KURZ TRADIČNÍ VÝŠIVKY #FRAMEDINBELARUS

Kurz je určen všem, kteří jsou solidární s Běloruskem, zajímají se o tradiční výšivky a chtějí se zapojit do nového sociálně-uměleckého projektu #FramedinBelarus věnovaného běloruským politickým vězňům.

Cílem výtvarného projektu je pomocí tradiční běloruské techniky vyšívání červenou nití na bílém pozadí zobrazit každého člověka, který byl v Bělorusku nespravedlivě odsouzen, a zafixovat důležitou epochu běloruské historie v (mezi)národním výtvarném lidovém díle.

Během workshopu se dozvíte více o koncepci a podmínkách projektu, začnete s vlastní výšivkou a budete na ní během setkání dále pracovat. Hotové práce budou vystaveny spolu s dalšími ve Vzletu jako výsledek workshopu a poté předány organizátorům projektu. Konečná podoba projektu bude v podobě společného plátna všech vyšívaných portrétů jako hmotný symbol prolínání politických událostí a lidských osudů.

Kurz vyvrcholil společnou výstavou hotových výšivek 22. ledna 2023.

Dárkové poukazy E-shop