Jan T. Urant | Vytržený list

Jan T. Urant nás vpouští do svého světa barev a prostoru, jenž je přetvářen stejně jako naše vytržené vzpomínky, pohybující se na hranici snění a žité reality.

Název výstavy Jana T. Uranta poukazuje na aspekty selektivní paměti, vytržené fragmenty času našeho bytí. Záblesky vzpomínek, často nesouvislé a nahodile uchovávané v naší mysli, se objevují a zase zanikají v pomíchané časové ose bez ohledu na linearitu. Nevíme, proč se některé obrazy tak úzkostlivě vracejí a jiné, mnohem důležitější již nelze zachytit. Jako vytržený list knihy, pečlivě založený, poskládaný v jiných věcech, které kdysi byly tak důležité, s touhou uschovat určitou myšlenku či výjev. Jan T. Urant nás vpouští do svého světa barev a prostoru, jenž je přetvářen stejně jako naše vytržené vzpomínky, pohybující se na hranici snění a žité reality. Nevíme již, co se vlastně stalo, ale tušíme, že se odehrálo něco podstatného.

Jan T. Urant vystudoval Chelsea College of Art & Design v Londýně. Žije střídavě ve Velké Británie i v České republice. Poslední výstava v Galerie Dole v Ostravě s názvem Děravý svetr představila tvorbu autorovy poslední dekády.

Galerie Vzlet je nové výstavní místo pro výtvarné umění ve veřejném prostoru Vršovic. Místo na fasádě, které bylo původně zamýšleno pro propagaci kulturního centra, bude využito jako "sdělná plocha - rezonanční deska" reagující na to, co je v místě důležité, o čem současná společnost přemýšlí nebo se vztahuje k místu historicky. Co je právě aktuální a na co chtějí umělci reagovat. Galerie Vzlet je výsledkem rozhodnutí vynést výstavní prostor z budovy na ulici a využít prázdnou stěnu, která se tak stane pouliční galerií umožňující prezentovat projekty vzniklé přímo pro dané místo a poskytne možnost pro dialog s veřejností.

Program je zadarmo.

Cena vstupenek: Zdarma
E-shop