Hudební Vzlet: teepee

Na vánoční koncert teepee do Vzletu! Těšte se na nové i starší skladby i vánoční hudební překvapení.

„Máme velkou radost, že i letos zvládneme už tak trochu tradičně předvánoční pražský koncert, navíc v prostoru, ve kterém jsme ještě nikdy nehráli! V současné době intenzivně pracujeme na novém materiálu, který nahráváme opět s producentem Tomem O. Marshem v Berlíně a tak pro nás bude koncert příjemým osvěžením po dnech strávených ve studiu,“ říkají teepee.

teepee rychle upoutali pozornost české nezávislé hudební scény. Postupem času obohatili svůj zvuk s kořeny v indie-folku o elektroničtější a popové prvky, což podtrhlo také zapojení bubeníka a perkusionisty Tondy Procházky a multiinstrumentalisty Prokopa Korba aka badfocuse.

Podmanivé melodie a zasněné spojení vokálů zachycují kouzlo mezi Terezou Lavičkou-Sladkou a Miroslavem Patočkou. Dvojice založila dream-popový projekt teepee v roce 2015 a od té doby společně prozkoumává prostor mezi elektronikou a folkem. Lyrické texty jsou osobní zpovědí obou členů kapely.

teepee se během svých koncertů snaží vytvořit otevřený a bezpečnější prostor, paralelní svět, ve kterém se můžete na chvíli zastavit a nechat vše plynout. Prostor, ve kterém je vřele přijímána jakákoliv forma odlišnosti, místo, kde můžete objevovat tajemství ukrytá hluboko ve vašem nitru.

Za sedm let existence si kapela získala oblibu fanoušků i hudebních kritiků, navázala spolupráci s berlínským labelem Springstoff a odehrála řadu koncertů napříč Evropou i na předních showcase festivalech jako Eurosonic Noorderslag, Enea Spring Break, Waves Vienna nebo Reeperbahn Festival. Plzeňské duo nashromáždilo přes milion přehrání na Spotify, jejich deska Where the Ocean Breaks byla nominována na cenu hudebních kritiků Apollo. teepee odjeli evropské turné coby předskokani britských Seafret, předskakovali i dalším známým jménům jako Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel nebo domácí Lenny, Václav Neckář a mnozí další.

VSTUPENKY

  • early birds 200 Kč

  • od 1. 12. 250 Kč

  • na místě 300 Kč

čt
15. 12.
20:30–22:00
Velký sál
Dárkové poukazy E-shop