České národní improvizační divadlo: Improzero | Volná jízda

Může se stát úplně cokoliv a to se taky většinou děje.

Improvizační skupina České národní improvizační divadlo začíná svá představení z bodu nula, věnuje se tzv. totální improvizaci nebo také volné improvizaci. Herci dopředu nemají nic domluveného ani připraveného – vše vzniká z aktuální nálady diváků, denní doby, napojení účinkujících a prostředí, ve kterém se představení odehrává.

Skupina vznikla v roce 2016 na půdě DAMU (dříve vystupovala pod názvem 20 000 židů pod mořem) s cílem prozkoumat, překročit a posunout hranice improvizačního divadla. Vystupuje především na jevišti divadla NoD, které je tradiční scénou alternativního divadla v Praze, v divadle Disk při pražské DAMU, na větších i menších festivalech i při dalších vhodných i nevhodných příležitostech.

Každé představení hudebně podbarvuje a naplňuje bulharská kráska Tanita Yankova. Na jevišti pak excelují excentrická Pavla Sedláčková, ukecaná Alžběta Nováková, drzý Eliáš Jeřábek, podivínský Václav Zimmermann, existenciální Jáchym Sůra a nepoddajný Ladislav Karda.

Členové skupiny

● Ladislav Karda

● Eliáš Jeřábek

● Alžběta Nováková

● Pavla Sedláčková

● Jáchym Sůra

● Václav Zimmermann

● Tanita Yankova/Jan Mrázek – záskok pro letní sezónu 2022

Recenze

“...představení je nabité vtipnými scénkami. Přestože si divák chvílemi klade otázku, zda se neocitl v ústavu pro duševně choré, koutky úst se mi roztahují do úsměvu ještě dlouho poté, když jdu po ulici domů. Tahle povedená partička umělců dovedla absurdní situace k naprosté dokonalosti. Kdo chceš, odsuzuj tento jejich styl, ale jedno se upřít nedá: baví se herci i diváci po celou dobu představení a mé hodnocení je vlastně plné superlativů.”

Eva Smolíková, Taneční magazín

“... sledujete zcela sehranou skupinu, vypadá vše až příliš snadně, samozřejmě, v případě tohoto spolku si můžete užít jak radost z toho, když to šlape, tak občas i "nahlédnout do zákulisí", uvědomit si, co improvizace obnáší, že jde o balancování nad propastí a uklouznutí je možné, důležité je se v takovém případě zase vyškrábat nahoru.”

Jiří Koula, i-divadlo.cz

Cena vstupenek: 200 Kč
Délka představení: 60 minut
02. 09.
18:00–19:00
Velký sál
Dárkové poukazy E-shop