8lidí: Prodloužená

Zatančeme si polku, valčík, mazurku. Světla potemní. Klepání nervózních podpatků a podrážek překryje zvuk valčíku. Slavnostně oblečení tanečníci nesměle vykročí přes parket ke skupině tanečnic. Pánská volenka. Za malou chvíli se sál naplní točícími se dvojicemi. Ruce se dotknou a oči se setkají.

Umělecká skupina 8lidí vás srdečně zve na neobvyklou událost uzavírající letošní taneční sezónu. Přijďte na Prodlouženou, společné mezigenerační setkání na tanečním parketě. Po náročných dvou letech, kdy byl fyzický kontakt riskantní, zvlášť mezi mladší a starší generací, jsme připravili společný taneční večer, ve kterém můžete na vlastní kůži zažít historii doteku v párovém tanci. Od průvodových tanců, přes valčík až k salze. Během Prodloužené budete mít příležitost vyzvat k tanci o generaci mladšího nebo staršího tanečníka, se kterým budete moct sdílet vlastní zkušenost z tanečních a plesů.

Večerem vás provede lektorka Kateřina Klementová, divadelní skupina 8lidí, taneční soubory La Fiamma a Pavanela a zahraje HarmCore Jazz band.

Prodloužená vznikla setkáním skupiny 8lidí se soubory La Fiamma a Pavanela pod vedením Elišky Trojanové věnující se dobovým tancům s cílem připravit mezigenerační ples.

„Když jsme přišli navštívit taneční lekce seniorů a seniorek, byli jsme jejich energií ohromeni. Takové taneční zkušenosti většina z nás zdaleka nemá. Během tří tanečních lekcí jsme společně připravovali Prodlouženou, ale hlavně jsme sdíleli prostor na parketu a zážitky z tanečních. Zajímalo nás, jak se s přibývající životní zkušeností mění náš vztah k tělu, k dotyku, k tanci. Jaký tanec se nám nejvíce zaryl do paměti? Co všechno se může na parketě stát? Účastníkům Prodloužené se chceme pokusit zpřítomnit zážitek ze setkání dvou různých generací na tanečním parketě.“

Kdy jste naposledy tančili se svojí babičkou či se svým dědou?

Fotografie v galerii jsou z jedné z tanečních lekcí, které ve Vzletu před Prodlouženou probíhají.

Dárkové poukazy E-shop