/o nás

Sto let dlouhá historie Vzletu je plná různorodých diváckých zážitků.

Navazujeme na tuto tradici. Jen jsme trochu rozšířili repertoár. Z původního sokolského biografu je nyní místo, kam můžete přijít na divadelní představení, koncert, výstavu, vzdělávací program, na kafe, můžete tu zažít realitu kulturní i virtuální nebo si můžete pronajmout místnost na promítání fotek z cest nebo tu třeba zorganizovat modelářský kroužek.

Více info
Vzlet historie

/Tváře Vzletu

Petr Prokop
ředitel Vzletu, producent Divadla Vosto5
Petr Prokop
Marta Ljubková
Václav Luks
Jiří Havelka
Denisa Václavová
Veronika Hyksová
Jan Macola
Alžběta Macolová
Ondřej Cihlář

/čtyři kulturní organizace

Letos slaví 25 let od svého vzniku. Vosto5ka je známá pro svůj neotřelý humor. Tvorba tohoto pražského souboru je rozmanitá, stejně jako jeho členové. Jádrem divadla je pětice tvůrců a herců – Ondřej Cihlář, Jiří Havelka, Petr Prokop, Tomina Jeřábek a Ondřej Bauer.
vosto5.cz
Navazuje na tradici vršovického kina ze 30. let a Kina Zahrádka založeného už v roce 1908. Kromě divácky úspěšných filmů v programu najdete i festivaly oceňované artové snímky. Ve Vzletu zaštiťuje přednášky a doprovodný edukativní program.
kinopilotu.cz
Barokní orchestr Collegium 1704 vznikl u příležitosti festivalu Bach—Praha—2005 a od té doby sklízí úspěchy na nejvýznamnějších evropských pódiích a festivalech. Zakladatelem orchestru je cembalista a dirigent Václav Luks. Od teď světově uznávaný orchestr nenajdete pouze v Rudolfinu, ale i ve vršovickém Vzletu.
collegium1704.com
Brejlando je zcela nový formát divadelního zážitku od kreativní skupiny Brainz Studios, kdy se děj odehrává všude kolem vás a na herce si můžete skoro sáhnout. Užít si jej můžete doma nebo v prvním virtuálním biografu u nás ve Vzletu.
Brejlando.cz

/Naše historie

1905
Rodí se první myšlenka na postavení Vzletu. Biograf měl pomoct zaplatit stavbu budoucí sokolovny.
1921
Za 1 milion korun vyrostlo vedle Heroldových sadů kino Vzlet. 12. listopadu se slavnostně otevírá. Název nejspíš pochází ze sokolského hesla Lví silou, vzletem sokolím.
1955
Kino spravuje Filmový podnik hlavního města Prahy a v polovině 70. let ho uzavírá. Využívá ho jako sklad a kanceláře.
1987
Startuje první velká rekonstrukce 23 let poté, co při představení spadl kus omítky a zranil několik diváků.
2007
Začíná další rekonstrukce pod vedením architekta Michaela Klanga, který dům Rozšířil do dnešní podoby.
2021
Po několika resuscitacích ve zdech Vzletu opět proudí život.
Výroční zpráva ke stažení