Swap Prague ve Vzletu

Ve Vzletu hostíme velký swap a organizátorky ze Swap Prague, z.s. vám vzkazují: „Věcí je všude dost, pojďme se konečně chovat zodpovědně k sobě navzájem i k přírodnímu prostředí a zdrojům, které spolu sdílíme - a nakonec tak i sami sobě. Začněme dnes, tady, tahle změna je pro každého bez rozdílu věku, platu.”

Specifická pravidla tohoto swapu:

♥ Příspěvek na akci je 150,- a vybíráme jej na místě. Můžete se jednou ten samý den 1x vrátit a zůstat můžete dohromady celkově max 1h, potřebujeme zachovat kapacitu a bezpečnost.

♥ A co můžete nosit? Zkuste vzít krásné kousky především na podzim a zimu a množství, které uneste v ruce cca 20 kusů, to jde ne? 🙂 Max doporučených 15 kousků si pak můžete odnést.

♥ Doprovodný program:

13:00-15:00 Základy šití se Strojovnou registrace zde https://forms.gle/Z7AkT4FGM21GT62t7

15:30-17:30 Základy šití se Strojovnou registrace zde https://forms.gle/Z7AkT4FGM21GT62t7

10:00-18:00 Stříhání se streetcuts

❖ CO JE SWAP ❖ Výměna nevhodných dárků, dobrého oblečení, skvělých knih, zachovalých potřeb do domácnosti.

❖ JAK SWAP FUNGUJE ❖ Zaregistrujete se a pak přinesete oblečení, pokojovky, knihy, nářadí, doplňky, bižuterii, menší potřeby a předměty do domácnosti a odnést si můžete cokoliv, co potřebujete či se vám líbí. ZDARMA.

❖ Mějte na paměti, že je třeba nosit opravdu fajn věci a také neuškodí přečíst si : KODEX OSTŘÍLENÉHO SWAPERA:

👍 Na swap se chodí hlavně kvůli tomu, že lokální výměna je nejšetrnější a nejúčinnější způsob ekologického získávání věcí.

✌️ Na swap čili výměnu nosíme jen věci ve skvělém stavu a čisté, prostě takové, které bychom třeba darovali s radostí i svým přátelům.

🤟 Záměrem je udělat radost ostatním, zbavit se věcí smysluplně a nechat se překvapit, co pro nás swap přichytal. Je dobré si dát záměr, co potřebujeme, pak většinou najdeme na swapu právě takový potřebný poklad, respektive se nám snadněji ukáže.

🖖 Ze swapu si odnášíme věci, které činí radost nebo je potřebujeme pro sebe a své nejbližší: v rozumném množství, ze zkušenosti víme, že cca 20 ks na osobu vás udělá nejvíc happy 🙂

🖐 Ohleduplnost k ostatním je zákon, zrovna tak navrácení věcí na svá místa a ramínka na třídírnu, díkkkky.

👌 Swap je zábava, ale i životní styl a příležitost ke sdílení, využijme toho maximálně. Vyhraďte si potřebný čas, vyberte vhodný den a doražte

❖ NEZAPOMEŇTE ❖ Nenakupováním, rozumným nakupováním, tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. Děkujeme, že v tom jedete s námi, zašíváte a opravujete ❤

PODPORUJÍ či ORGANIZUJÍ:★SWAP PRAGUE★grant Magistrát hl. m. Prahy★Praha 10 ★ Nadace jistota Komerční banky

Cena vstupenek: 150 Kč