4+4 dny v pohybu: Timeout Burnout

Taneční sólo a zároveň tenisový zápas slovenských umělců Majy Hriešik a Lukáše Bobalíka.

Jak taneční sólo, tak tenisový zápas jednoho muže tematizují výdrž. Tanečník se snaží najít správný rytmus, hraje všemi směry, nakonec a především sám proti sobě, zkoumá hranice svých sil, motivace a cíle. Na jeho vnitřní cestě ho doprovázejí dva hudebníci a light designer. Kolik je dost, kdy zápas končí, může vůbec nastat rovnováha?

Timeout Burnout je velmi osobní zpovědí mladého umělce, skvělého a odhodlaného slovenského tanečníka Lukáše Bobalíka, kterého zlomily limity místních pracovních podmínek, ale také jeho vlastní posedlost dokonalostí. Ve spolupráci s dramaturgyní Majou Hriešik a vizuální umělkyní Zuzu Hudek po téměř ročním pohybovém výzkumu spoluvytvořili dílo, které je zároveň instalací, sportovní událostí a tanečním představením, zobrazujícím lidský tanec na okraji trosek vyhořelé společnosti.

Lukáš Bobalík je tanečník, pohybový trenér, hostující lektor a choreograf. Je absolventem bratislavské konzervatoře a magisterského studia tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Jeho portfolio je bohaté na spolupráci s různými choreografickými přístupy, stejně jako jeho pohybový styl a umělecké hledání. V roce 2021 inicioval vznik platformy pro rozvoj Tanec/Osobnost/Kontext o.z., jejímž cílem je propojit tanec s otázkami udržitelnosti a tématem duševního zdraví.

Maja Hriešik je dramaturgyně a badatelka. Působí jako nezávislá umělkyně v oblasti opery a tance, kurátorka festivalů, mezinárodních prezentací slovenského tance a workshopů pro začínající umělce. Publikuje texty o tanci a moderuje pořad o veřejném prostoru a aktivismu ve slovenském veřejnoprávním rozhlase. Vydala knihu esejů O fyzické dramaturgii v současném tanci (2013) a přednáší na Taneční fakultě VŠMU v Bratislavě (kurzy taneční dramaturgie, historie a estetiky tance).

Cena vstupenek: event.price-free
24. 09.
19:30–20:30
Velký sál