4+4 Dny v pohybu: Možnosti spříznění

Rozhodli jsme se zhmotnit dobrodružný proces proměny tanečníka z běžného člověka v bdělé, inteligentní a plastické tělo, bryskně jednající na hlasové instrukce choreografa. Pozvat diváky k nám do tvůrčího obýváku, aby se spolu s námi stali přímými aktéry téhle vzrušující metamorfózy. Choreograf se z běžného člověka naopak zredukuje v pouhou vůli a hlas motivující na dálku v reálném čase a prostoru postupně všechny zúčastněné k akci.

Ve které realitě se bude chtít divák akce účastnit – zda se zblízka dívat choreografovi přímo pod ruce a vidět jeho konkrétní imaginativní obrazy, stávat se jejich součástí – nebo ze vzdálenější perspektivy jen sledovat abstraktní pohybové partitury, bude ryze otázkou jeho momentální nálady a volby kanálu na sluchátkách silent disco.

Neustále otevřená hravá forma oscilující mezi workshopem, happeningem a performancí umožňuje bez problémů účast i dětem, nebo aktivnějším seniorům. Díky podobě strukturované improvizace je možné i při opakované návštěvě prožít poměrně radikálně odlišný umělecký zážitek. S každým uvedením budeme svobodně surfovat na škále vrstev uměleckého prožitku a vybírat kterou z nich namícháme do koktejlu unikátní show. S každým uvedením budeme pátrat po možnostech vzájemného spříznění, zažijeme své tělo jinak.

Veronika Knytlová získala taneční vzdělání v Tanečním centru Praha, ale později především účastí na nejrůznějších tanečních workshopech u nás i v zahraničí či svou zkušeností stálého angažmá v Bratislavském divadle Tanca. Při studiu architektury na ČVUT a později Pedagogické fakulty UK spoluzaložila úspěšnou VerTeDance Company, kde vzniklo mnoho autorských projektů oceňovaných diváky i profesionálními porotami všude ve světě. Je oblíbenou lektorkou zabývající se výukou tance budoucích profesionálů i naprostých začátečníků. V současnosti se zabývá také terapeutickou prací s tělem, masážemi a jógou. Spoluzaložila Mind Move Company, která realizuje nejen taneční projekty s výrazným sociálním přesahem.

po
20. 09.
19:30–21:00
Velký sál